środa, 21 maja 2014

Nadchodzące imprezy na orientację

I edycja rajdu OrientAkcja została tak dobrze przyjęta przez uczestników, że najprawdopodobniej pomyślimy o zorganizowaniu drugiej edycji jeszcze w tym roku. O szczegółach będziemy informować na bieżąco na niniejszej stronie. W międzyczasie w okolicach Łodzi odbędzie się kilka innych imprez, które chcemy polecić.

7 czerwca, Bartek Chonorowicz (jeden z uczestników rajdu OrientAkcja) organizuje rajd na orientację pod kryptonimem KROWA – Końsko-Rowerowa Orientacja W Adriannie. Bazą rajdu będzie Stajnia „Adrianna”, mieszcząca się  w Starym Adamowie (koło Aleksandrowa Łódzkiego) przy ulicy Nastrojowej 11C. Większośc trasy zapewne będzie przebiegać przez Lasy Grotnickie, na trasie rowerowej do zaliczenia będzie około 18 punktów kontrolnych / 45km w nieprzekraczalnym limicie 4 godzin, więc zanosi się że trzeba będzie kontrolować czas i na bieżąco podejmować decyzje, które punkty odpuścić aby wrócić na metę w limicie czasu. W ubiegłych latach Bartek organizował 2 edycje Październikowych Okolicznościowych Rajdów Na Orientację w okolicach Ksawerowa, były to bardzo dobrze zorganizowane kameralne rajdy (zwłaszcza pierwsza edycja w roku 2012 była mocno kameralna z powodu padającego deszczu ze śniegiem, który odstraszył większość uczestników, w tym i mnie), zatem 7 czerwca w Starym Adamowie możemy oczekiwać świetnej atmosfery i ciekawej trasy.
Szczegóły na stronie rajdu, opublikowany został także regulamin wraz z programem.


Tydzień wcześniej, 31 maja odbędzie się rajd miejski Aktywna Przestrzeń Łodzi, organizowany przez organizatorów legendarnego już rajdu BikeOrient. Rajd przeznaczony jest dla zespołów dwuosobowych, dla uczestników przygotowano trasę pieszą (około 20km) oraz rowerową (około 40 km), do pokonania w limicie 6 godzin. Start, meta oraz zakończenie zawodów będą miały miejsce na Starym Rynku w Łodzi. Szczegóły na stronie rajdu oraz na facebooku.
A następna edycja rajdu BikeOrient już 28 czerwca na Jurze Wieluńskiej, w okolicach Załęczańskiego Łuku Warty. Szeroki wybór tras (Giga 100km, Mega 50km, najkrótsza Hobby oraz Piesza), piękne tereny oraz perfekcyjna organizacja (z którą mogliśmy się zetknąć podczas licznych poprzednich edycji) powinny zadowolić wszystkich uczestników, niezależnie od ich doświadczenia w startach.

Zapraszamy do udziału. 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz