Informacje ogólne / program rajdu

Informacje ogólne:
Uczestnicy pokonują trasę rajdu, odnajdując w terenie punkty kontrolne, naniesione na mapę w postaci okręgów (środek okręgu wskazuje położenie punktu, dodatkową informacją jest opis punktu umieszczony na karcie startowej, np. "skrzyżowanie dróg" czy "przepust nad strumieniem").
Trasa przejazdu, podobnie jak kolejność i liczba zaliczonych punktów kontrolnych zależy tylko i wyłącznie od uczestnika, do sklasyfikowania wystarczy zaliczenie jednego punktu kontrolnego. O miejscu uczestnika w końcowej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych punktów przeliczeniowych, a następnie czas przejazdu trasy. Punkty Kontrolne są punktowane po 1 punkcie przeliczeniowym za punkt.
9 edycja rajdu OrientAkcja odbędzie się 26 maja 2018. 

Cele Rajdu:
Promocja walorów turystyczno-krajoznawczych województwa łódzkiego;
Potwierdzenie w praktyce własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem;
Popularyzacja rajdów na orientację jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu;
Wyłonienie najlepszych zawodników spośród uczestników rajdu;
Integracja pasjonatów rajdów na orientację.

Trasy:
Dla uczestników proponujemy 2 trasy:
-Mega - ok. 55 km przy założeniu objechania wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie, limit czasu 8 godzin 30 minut, do 14 punktów kontrolnych dowolnie wybranych spośród wszystkich 26
-Giga - ok. 110 km przy założeniu objechania wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie, limit czasu 8 godzin  30 minut, 25 punktów kontrolnych.
Uczestnik zostaje sklasyfikowany na odpowiedniej trasie (Mega/Giga) na podstawie liczby zdobytych Punktów Kontrolnych - zdobycie od 1 do 14 Punktów Kontrolnych skutkuje sklasyfikowaniem na trasie Mega, od 15 do 25 Punktów Kontrolnych skutkuje sklasyfikowaniem na trasie Giga.

Program:
26 maja 2018 (sobota)
od 8:45 - przyjmowanie uczestników w bazie rajdu
9:50 - odprawa startowa i rozdanie map
10:00 - start
18:30 - limit czasu dla trasy Giga i Mega (powrót z trasy po upływie 8 godzin 30 minut od startu skutkuje odjęciem 1 punktu przeliczeniowego za każde rozpoczęte 3 minuty spóźnienia)
19:00 - ostateczny limit czasu; dekoracja zwycięzców

Baza rajdu:
Zagroda Młynarska
ul. abp Jakuba Świnki 1
99-210 Uniejów
Strona Zagrody Młynarskiej

Zalecane wyposażenie:
Kompas, mapnik, podstawowy zestaw do naprawy roweru (dętka, pompka, zestaw kluczy). Zalecana jest jazda w kasku.

Noclegi:
Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty turystycznej miasta i spędzenia całego weekendu w Uniejowie. Warto także przyjechać z rodziną, która nawet jeśli nie zamierza startować w rajdzie na pewno wybierze sobie coś ciekawego z innych  atrakcji Uniejowa
Uczestnikom rajdu szczególnie polecamy noclegi w Pokojach Gościnnych Wanda (alternatywny link na portalu nocowanie.pl), położonych blisko centrum. Gospodarze dla uczestników przygotowali specjalną ofertę dwudniowego pobytu (od piątku 25.05 do niedzieli 27.05) na hasło "Rajd OrientAkcja". Zachęcamy do kontaktu.
Oprócz tego Uniejów oferuje szeroki wachlarz innych obiektów turystycznych, z którymi można zapoznać się na przykład na tej stronie: Klik

Puchar Bike Orient
Start w rajdzie OrientAkcja jest punktowany w ramach cyklu Pucharu Bike Orient. Szczegóły na podstronie Pucharu Bike Orient