Informacje ogólne / program rajdu

Informacje ogólne:
Uczestnicy pokonują trasę rajdu, odnajdując w terenie punkty kontrolne, naniesione na mapę w postaci okręgów (środek okręgu wskazuje położenie punktu, dodatkową informacją jest opis punktu umieszczony na karcie startowej, np. "skrzyżowanie dróg" czy "przepust nad strumieniem").
Trasa przejazdu, podobnie jak kolejność i liczba zaliczonych punktów kontrolnych zależy tylko i wyłącznie od uczestnika, do sklasyfikowania wystarczy zaliczenie jednego punktu kontrolnego. O miejscu uczestnika w końcowej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych punktów przeliczeniowych, a następnie czas przejazdu trasy. Punkty Kontrolne są punktowane po 1 punkcie przeliczeniowym za punkt.
10 edycja rajdu OrientAkcja odbędzie się 15 września 2018. 

Cele Rajdu:
Promocja walorów turystyczno-krajoznawczych województwa łódzkiego;
Potwierdzenie w praktyce własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem;
Popularyzacja rajdów na orientację jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu;
Wyłonienie najlepszych zawodników spośród uczestników rajdu;
Integracja pasjonatów rajdów na orientację.

Trasy:
Dla uczestników proponujemy 2 trasy:
-Mega - ok. 55 km przy założeniu objechania wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie, limit czasu 8 godzin, od 1 do 13 PK (punktów kontrolnych)
-Giga - ok. 110 km przy założeniu objechania wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie, limit czasu 8 godzin., od 14 do 25 PK
Uczestnik zostaje sklasyfikowany na odpowiedniej trasie (Mega/Giga) na podstawie liczby zdobytych Punktów Kontrolnych - zdobycie od 1 do 13 PK skutkuje sklasyfikowaniem na trasie Mega, zdobycie od 14 do 25 PK skutkuje sklasyfikowaniem na trasie Giga.

Program:
15 września 2018 (sobota)
od 8:15 - przyjmowanie uczestników w bazie rajdu
9:20 - odprawa startowa i rozdanie map
9:30 - start
17:30 - limit czasu dla trasy Giga i Mega (powrót z trasy po upływie 8 godzin od startu skutkuje odjęciem 1 punktu przeliczeniowego za każde rozpoczęte 3 minuty spóźnienia)
18:00 - ostateczny limit czasu; dekoracja zwycięzców

Baza rajdu:
Ośrodek Wypoczynkowy Sieradz-Męka
Lokalizacja
51.630698 N 18.775635 E

Zalecane wyposażenie:
Kompas, mapnik, podstawowy zestaw do naprawy roweru (dętka, pompka, zestaw kluczy). Zalecana jest jazda w kasku.

Noclegi:
Na terenie ośrodka istnieje możliwość indywidualnej rezerwacji noclegów w domkach 4- oraz 2-osobowych. W tym celu prosimy o bezpośredni kontakt z ośrodkiem pod nr telefonu 43 822 38 82. Przy rezerwacji noclegów prosimy zaznaczyć, iż będzie się uczestnikiem rajdu OrientAkcja (z soboty na niedzielę mamy ośrodek na wyłączność, z piątku na sobotę w ośrodku jest inna impreza, ale ograniczona ilość domków jest również dostępna dla uczestników rajdu). Uwaga! Konieczność posiadania własnych śpiworów (brak pościeli w domkach)Aktualizacja 21.08.2018 - na noc z piątku na sobotę w ośrodku pozostał jeden wolny domek (z soboty na niedzielę jest dostępna znacznie większa ilość)
Alternatywnie, z piątku na sobotę jest możliwość zanocowania w należącym również do MOSiRu Hotelu Trax w cenie 130 zł za pokój 2-osobowy ze śniadaniem. Z soboty na niedzielę Hotel Trax jest już w całości zarezerwowany.
Inne propozycje noclegów w okolicy:
http://lodzkie.travel/?kat=baza_noclegowa&sub=3&id=570
https://www.eholiday.pl/noclegi-sieradz-38961.html


Puchar Bike Orient
Start w rajdzie OrientAkcja jest punktowany w ramach cyklu Pucharu Bike Orient. Szczegóły na podstronie Pucharu Bike Orient