wtorek, 9 sierpnia 2016

Zdjęcia z rekonesansu plus kilka słów o trasach

Projektowanie tras na jesienną OrientAkcję jest już w fazie końcowej, pora więc przybliżyć parametry tras. Nowością na tej edycji OrientAkcji będzie Odcinek Specjalny (OS), zwany też czasem linią obowiązkowego przejazdu.
Oprócz głównej mapy z zaznaczonymi normalnymi punktami kontrolnymi uczestnicy dostaną również dodatkowe rozświetlenie (najprawdopodobniej w skali 1:20 000) z zaznaczonym odcinkiem do przejechania, na którym będą znajdować się cztery specjalne punkty kontrolne (ich położenie nie będzie dokładnie umiejscowione na mapie, a więc aby je zaliczyć należy poruszać się po wyznaczonym na mapie odcinku). Każdy z 4 punktów na OS będzie punktowany po 0,5 pkt przeliczeniowego, czyli zaliczenie całego odcinka da 2 punkty przeliczeniowe. Punktacja standardowych punktów z głównej mapy pozostaje bez zmian, czyli za każdy punkt kontrolny z trasy głównej uczestnik otrzymuje 1 pkt przeliczeniowy.
Na głównej trasie będzie 20 punktów kontrolnych plus 4 na OS, czyli do zdobycia na trasie Giga będzie łącznie 22 pkt przeliczeniowe (20x1 + 4x0,5). Aby ukończyć trasę Mega z kompletem należy zdobyć 12 punktów przeliczeniowych, przy czym zaliczanie Odcinka Specjalnego nie jest obowiązkowe - aby więc ukończyć trasę Mega z kompletem 12 pkt przeliczeniowych można zaliczyć 10 PK z głównej trasy plus cały OS (4 punkty kontrolne z OS), 11PK z głównej trasy plus 2 PK z OS-a bądź 12PK z głównej trasy pomijając jednocześnie OS. Sądzimy jednak, że położenie OS sprzyjać będzie jego zaliczaniu na obydwu trasach.
Uaktualniliśmy Regulamin oraz Informacje / Program Rajdu.
Ponadto zapraszamy do zapoznania się z pierwszą galerią zdjęć z rekonesansu trasy: KLIK!
W drugiej połowie sierpnia uruchomimy formularz zgłoszeniowy.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz