Informacje ogólne / program rajdu

Informacje ogólne:
Uczestnicy pokonują trasę rajdu, odnajdując w terenie punkty kontrolne, naniesione na mapę w postaci okręgów (środek okręgu wskazuje położenie punktu, dodatkową informacją jest opis punktu umieszczony na karcie startowej, np. "skrzyżowanie dróg" czy "przepust nad strumieniem").
Trasa przejazdu, podobnie jak kolejność i liczba zaliczonych punktów kontrolnych zależy tylko i wyłącznie od uczestnika, do sklasyfikowania wystarczy zaliczenie jednego punktu kontrolnego. O miejscu uczestnika w końcowej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych punktów przeliczeniowych, a następnie czas przejazdu trasy. Punkty Kontrolne są punktowane po 1 punkcie przeliczeniowym za punkt.
10 edycja rajdu OrientAkcja odbędzie się 15 września 2018. 

Cele Rajdu:
Promocja walorów turystyczno-krajoznawczych województwa łódzkiego;
Potwierdzenie w praktyce własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem;
Popularyzacja rajdów na orientację jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu;
Wyłonienie najlepszych zawodników spośród uczestników rajdu;
Integracja pasjonatów rajdów na orientację.

Trasy:
Dla uczestników proponujemy 2 trasy:
-Mega - ok. 55 km przy założeniu objechania wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie, limit czasu 8 godzin, liczba PK zostanie podana w późniejszym terminie;
-Giga - ok. 110 km przy założeniu objechania wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie, limit czasu 8 godzin.
Uczestnik zostaje sklasyfikowany na odpowiedniej trasie (Mega/Giga) na podstawie liczby zdobytych Punktów Kontrolnych - liczba PK na poszczególnych trasach zostanie podana w późniejszym terminie.

Program:
15 września 2018 (sobota)
od 8:15 - przyjmowanie uczestników w bazie rajdu
9:20 - odprawa startowa i rozdanie map
9:30 - start
17:30 - limit czasu dla trasy Giga i Mega (powrót z trasy po upływie 8 godzin od startu skutkuje odjęciem 1 punktu przeliczeniowego za każde rozpoczęte 3 minuty spóźnienia)
18:00 - ostateczny limit czasu; dekoracja zwycięzców

Baza rajdu:
Ośrodek Wypoczynkowy Sieradz-Męka
Lokalizacja

Zalecane wyposażenie:
Kompas, mapnik, podstawowy zestaw do naprawy roweru (dętka, pompka, zestaw kluczy). Zalecana jest jazda w kasku.

Noclegi:
Na terenie ośrodka istnieje możliwość indywidualnej rezerwacji noclegów w domkach 4- oraz 2-osobowych. W tym celu prosimy o bezpośredni kontakt z ośrodkiem pod nr telefonu 43 822 38 82. Przy rezerwacji noclegów prosimy zaznaczyć, iż będzie się uczestnikiem rajdu OrientAkcja (z soboty na niedzielę mamy ośrodek na wyłączność, z piątku na sobotę w ośrodku jest inna impreza, ale ograniczona ilość domków jest również dostępna dla uczestników rajdu).
Uwaga! Konieczność posiadania własnych śpiworów (brak pościeli w domkach).

Puchar Bike Orient
Start w rajdzie OrientAkcja jest punktowany w ramach cyklu Pucharu Bike Orient. Szczegóły na podstronie Pucharu Bike Orient