Informacje ogólne / program rajdu

Informacje ogólne:
Uczestnicy pokonują trasę rajdu, odnajdując w terenie punkty kontrolne, naniesione na mapę w postaci okręgów (środek okręgu wskazuje położenie punktu, dodatkową informacją jest opis punktu umieszczony na karcie startowej, np. "skrzyżowanie dróg" czy "przepust nad strumieniem").
Trasa przejazdu, podobnie jak kolejność i liczba zaliczonych punktów kontrolnych zależy tylko i wyłącznie od uczestnika, do sklasyfikowania wystarczy zaliczenie jednego punktu kontrolnego. O miejscu uczestnika w końcowej klasyfikacji decyduje liczba zdobytych punktów przeliczeniowych, a następnie czas przejazdu trasy. Punkty Kontrolne są punktowane po 1 punkcie przeliczeniowym za punkt.
11 edycja rajdu OrientAkcja odbędzie się 25 maja 2019. 

Cele Rajdu:
Promocja walorów turystyczno-krajoznawczych województwa łódzkiego;
Potwierdzenie w praktyce własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem;
Popularyzacja rajdów na orientację jako doskonałej formy spędzania wolnego czasu;
Wyłonienie najlepszych zawodników spośród uczestników rajdu;
Integracja pasjonatów rajdów na orientację.

Trasy:
Dla uczestników proponujemy 2 trasy:
-Mega - ok. 60 km przy założeniu objechania wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie, limit czasu 8 godzin 30 minut, do odnalezienia 13 PK 
-Giga - ok. 120 km przy założeniu objechania wszystkich punktów kontrolnych w optymalnym wariancie, limit czasu 8 godzin 30 minut, do odnalezienia 24 PK
Uczestnik zostaje sklasyfikowany na odpowiedniej trasie (Mega/Giga) na podstawie liczby zdobytych Punktów Kontrolnych - zaliczenie od 1 do 13 PK skutkuje sklasyfikowaniem na trasie Mega, od 14 do 24 PK skutkuje sklasyfikowaniem na trasie Giga.

Program:
25 maja 2019 (sobota)
od 8:15 - przyjmowanie uczestników w bazie rajdu
9:20 - odprawa startowa i rozdanie map
9:30 - start
18:00 - limit czasu dla trasy Giga i Mega (powrót z trasy po upływie 8 godzin 30 minut od startu skutkuje odjęciem 1 punktu przeliczeniowego za każde rozpoczęte 3 minuty spóźnienia)
18:30 - ostateczny limit czasu; dekoracja zwycięzców

Baza rajdu:
Ośrodek Konferencyjno-Szkoleniowy "Przy Patykach" - południowa część obiektu przy "Smażalni przy Patykach"
Kolonia Łobudzice 18c
97-425 Zelów
GPS: 51.4503 19.2574

Zalecane wyposażenie:
Kompas, mapnik, podstawowy zestaw do naprawy roweru (dętka, pompka, zestaw kluczy). Zalecana jest jazda w kasku.

Noclegi:

Na terenie ośrodka istnieje możliwość rezerwacji noclegów na pobyt od piątku do niedzieli w zupełnie nowych domkach letniskowych z łazienką i aneksem kuchennym w cenie 40zł/osobodoba. Każdy domek mieści ok. 7-8 osób i składa się z 3 pomieszczeń: 2 pokoi na piętrze i większego pomieszczenia na parterze z aneksem kuchennym i łazienką (przeznaczonymi dla całego domku).
Zainteresowanych noclegami prosimy o kontakt mailowy na orientakcja@o2.pl .
 Istnieje również możliwość rezerwacji pokoi o podwyższonym standardzie w hotelowej części ośrodka w cenie 70 zł/osobodoba - w tym celu prosimy o kontakt bezpośrednio z ośrodkiem pod nr telefonu 512 335 991 (przy rezerwacji noclegów prosimy zaznaczyć, iż będzie się uczestnikiem rajdu OrientAkcja).

Puchar Bike Orient
Start w rajdzie OrientAkcja jest punktowany w ramach cyklu Pucharu Bike Orient. Szczegóły na podstronie Pucharu Bike Orient