poniedziałek, 5 września 2016

Wrześniowe rajdy na orientację w regionie łódzkim

Przełom lata i jesieni jak co roku obfituje w rajdy, które warto umieścić w swoim kalendarzu startów. Oprócz imprezy pod szyldem Piachulec Orient, o której pisaliśmy we wcześniejszym poście, chcielibyśmy polecić dwie wrześniowe imprezy odbywające się w województwie łódzkim.

 Już za niecałe dwa tygodnie, w sobotę 17 września odbędzie się druga edycja IT Orient. Organizatorzy przygotowali tym razem trzy trasy, w tym jedną rowerową:
•ROWEROWA: 5 - 60 km, limit 6 h
•PIESZA: 2 - 30 km, limit 6 h
•REKREACYJNA: 2 - 15 km, limit 5 h
Startować można indywidualnie albo drużynowo (max 5 osób).  Baza rajdu będzie znajdować się  w Gimnazjum im. Władysława Stanisława Reymonta w Wiączyniu Dolnym, można się zatem spodziewać poszukiwania punktów kontrolnych w zakamarkach Lasu Wiączyńskiego i południowej części Wzniesień Łódzkich. Dodatkowo organizatorzy przygotowali zagadki logiczne na każdym z punktów, dzięki nim będzie można uzyskać dodatkowe bonifikaty czasowe a także wygrać nagrodę „Prężnego Umysłu”. Warto też pamiętać, iż startując w IT Oriencie można pomóc dzieciakom z Fundacji Słonie na Balkonie – pieniądze z wpisowego organizatorzy przekażą Fundacji, która za zebrane środki stworzy ona marzeń dla dzieci chorych psychicznie.  Zeszłoroczna debiutancka edycja wypadła bardzo obiecująco, tym bardziej zachęcamy do startu w IT Oriencie we Wiączyniu. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na stronie rajdu IT Orient.


Tydzień później, tym razem w niedzielę 25 września, Bartek – stały organizator imprez na orientację w okolicach Łodzi, zaprasza na trzecią już edycję Krowy – Końsko-Rowerowej Orientacji w Adriannie. Bazą rajdu, podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji będzie Stajnia Adrianna w Starym Adamowie (niedaleko Aleksandrowa Łódzkiego). Tutaj będzie można wystartować pieszo, rowerem lub konno, oczywiście pamiętając o tym że przy dwóch ostatnich opcjach należy stawić się na starcie z własnym środkiem rajdowego transportu. Regulamin można znaleźć na facebookowym profilu rajdu, zgłoszenia udziału należy natomiast wysyłać drogą mailową na ten adres.  Zachęcamy do udziału.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz