piątek, 21 czerwca 2019

Nadchodzące rajdy

Wprawdzie od jutra dni zaczną się już powoli skracać, ale bynajmniej nie oznacza to, że sezon maratonów na orientację zaczyna hamować. 
Już w ostatnią sobotę czerwca odbędzie się druga tegoroczna edycja rajdu Bike Orient - tym razem organizatorzy zapraszają do nieeksplorowanych dotychczas przez poszukiwaczy lampionów okolic Włoszczowy. Pagórków i widoków zapewne nie zabraknie, bowiem Włoszczowa leży we wschodniej części Wyżyny Przedborskiej. Dla uczestników proponowane są 3 trasy - 2 rowerowe (Mega i Giga o długościach odpowiednio 60 i 120km) oraz trasa Fan o długości do 30 km, którą można pokonywać zarówno pieszo, jak i na rowerze. Na liście startowej już ponad 200 osób, co tylko potwierdza, że od lat Bike Orient to rajd, na którym po prostu trzeba być.
Tydzień później, 6 lipca chcielibyśmy polecić kolejną edycję Leśnych Duktów. Baza rajdu będzie się znajdować nad jeziorem w miejscowości Łąkie w gminie Lipka (powiat złotowski), a więc czekać będą na Was malownicze jeziora, dolinki oraz lasy Pojezierza Krajeńskiego. Organizatorzy przygotowali dwie trasy rowerowe o długościach 120 km (zaliczana do Pucharu Polski w Maratonach na Orientację) oraz 50 km, na której klasyfikacja będzie prowadzona drużynowo. 
Koniec lipca to powoli już tradycyjny czas rajdu IT Orient.  27 lipca odbędzie się jego 5 edycja - podobnie jak w ubiegłym roku będziemy jeździć po Pojezierzu Włocławsko-Gostynińskim, a ściślej po jego wschodniej części (baza rajdu będzie znajdować się w Lucieniu). Budowniczowie zapowiadają, że w tym roku będzie zdecydowanie mniej piachu i nieco chłodniej niż w ubiegłym roku, jezior i lasów nie zabraknie (bo teren między Gostyninem a Płockiem naprawdę ma wiele do zaoferowania rowerzystom). Warto też nadmienić, iż cały przychód z wpisowego zostanie jak co roku przekazany Fundacji Słonie na Balkonie, która przekaże je na rzecz terapii dzieci po traumach - ofiar przestępstw i zdarzeń losowych. 

A jeżeli czerwcowo-lipcowy horyzont wydaje się za krótki i oczekujecie kolejnych informacji, to wkrótce opublikujemy szczegółowe informacje o jesiennej edycji OrientAkcji, która odbędzie się 28 września.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz