poniedziałek, 24 września 2018

Puchar Bike Orient przed Rajdem Waligóry

Jutro opublikujemy oficjalne podsumowanie OrientAkcji na Ziemi Sieradzkiej, natomiast już dzisiaj chcielibyśmy przybliżyć sytuację w Pucharze Bike Orient po pięciu z sześciu tegorocznych rajdów. Finałowa impreza - podobnie jak rok temu rozgrywana w terenie górskim - to Rajd Waligóry, który już w najbliższą sobotę 29.09 w Nowym Targu.
Ranking po pięciu imprezach przedstawia się następująco:
W większości kategorii ostateczne rozstrzygnięcia jeszcze przed nami. Dla ułatwienia w kolumnie L odpowiednimi kolorami (żółty=złoty, szary=srebrny, brązowy=brązowy) oznaczyliśmy uczestników, którzy mają szanse na poszczególne medalowe lokaty w końcowym rankingu.
U kobiet w kategorii Giga już przed Rajdem Waligóry wiadomo, że tytuł zdobywczyni Pucharu Bike Orient obroni Ewa Adamczyk. Natomiast na pozostałe miejsca na podium szanse ma aż dziewięć zawodniczek. Walka zapewne będzie pasjonująca, bo część z tej dziewiątki jest już zapisana na zawody w Nowym Targu.
Wśród panów w klasyfikacji Giga na czołową lokatę szansę ma pierwsza trójka bieżącej klasyfikacji: Krzysztof Szawdzin, Krystian Jakubek i Radek Walentowski, a także Łukasz Mirowski, mający 94 pkt straty do Krzysztofa, ale dopiero trzy starty liczone do rankingu.. Do walki o srebro lub brąz zapewne włączy się też zapisany już na Waligórę Bartek Bober, dla którego start w Waligórze również będzie dopiero czwartym startem w tegorocznym Pucharze Bike Orient, ale dotychczas zdobyte 287 punktów pozwala myśleć o zakończeniu klasyfikacji pucharu na podium.
Na trasach Mega wśród pań o złoto będą walczyły Agata Pęciak oraz Weronika Szczepaniak, która traci obecnie do Agaty 6 punktów. Na srebro ma też jeszcze szanse Aleksandra Kucicka, jeśli będzie co najmniej czwarta, wyprzedzając jednocześnie Weronikę o trzy lokaty - w przeciwnym wypadku powalczy o brąz z Moniką Celniak.
Panowie walkę o medalowe miejsca w kategorii Mega rozegrają również na Podhalu - prowadzącego obecnie w rankingu Janusza Kicińskiego będą starali się zdetronizować Dominik Kowalewski (5 pkt straty), Rafał Madej (6pkt straty) oraz Bartłomiej Gonciarz, tracący 89 pkt, ale mający dopiero 3 starty w pucharze.  Na walkę o srebro i brąz mają dodatkowo szanse Cezary Maj, Piotr Izydorczyk, Jacek Wojciechowski oraz Maciej Złotnicki.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz