poniedziałek, 6 marca 2017

Wiosenna OrientAkcja

Do siódmej edycji OrientAkcji zostały dokładnie dwa miesiące, najwyższy więc czas ujawnić lokalizację majowego rajdu. Miło nam poinformować, że dzięki gościnności Gospodarstwa Agroturystycznego Batorówka baza najbliższej OrientAkcji będzie znajdować się nad malowniczym zalewem na rzece Rawce w miejscowości Wola Łokotowa (ok. 5 km na południe od Jeżowa).
Zalew Batorówka jest na pewno znany miłośnikom morsowania oraz miłośnikom wędkarstwa, najwyższy więc czas aby także rowerzyści odkryli to piękne miejsce. Spiętrza on wodę na prawej odnodze Rawki (tzn. Rawce Rewickiej), która około 2 km od zalewu łączy się z Rawką Lewą, tworząc Rawkę - jedyną rzekę w województwie łódzkim będącą na całej długości rezerwatem przyrody. 
Okolica charakteryzuje się stosunkowo urozmaiconą rzeźbą terenu i stanowi pogranicze między Wzniesieniami Łódzkimi a Wysoczyzną Rawską. Pierwsze rekonesanse zdecydowanie potwierdzają wysoką atrakcyjność terenu jako areny zmagań na trasie OrientAkcji.
Podobnie jak w ubiegłym roku, planujemy dwie trasy Giga (ok. 100km) i Mega (ok. 50km), będą one wliczane do klasyfikacji Pucharu Bike Orient
Pragniemy również poinformować, iż jest opcja zamówienia we własnym zakresie noclegów na terenie Batorówki - czy to w gospodarstwie agroturystycznym, czy na polu namiotowym. Szczegóły i kontakt do właścicieli można znaleźć na stronie internetowej obiektu: http://zalewbatorowka.pl/oferta/Istnieje (również we własnym zakresie) możliwość umówienia się na skorzystanie z łowiska.
Zapraszamy 6 maja do Batorówki, a póki co zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć obiektu.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz