sobota, 24 września 2016

Jesienna OrientAkcja już za tydzień

Do rajdu został tylko tydzień, na liście startowej już ponad 100 uczestników. Przypominamy, że formularz zgłoszeniowy będzie aktywny tylko do środy 28 września. Wtedy też planujemy opublikowanie komunikatu startowego.
Już teraz chcielibyśmy zwrócić uwagę na wyjazd z bazy rajdu. Ponieważ w tej edycji duża ilość punktów kontrolnych będzie znajdować się na południe od drogi krajowej nr 14 (trasa Łódź-Łowicz), wydaje się nam prawdopodobne, iż pewna część uczestników zaraz po starcie wyruszy na południowy-wschód, przecinając DK14. Po południowej stronie DK14 znajduje się ścieżka rowerowa, najkrótsza droga z bazy do niej prowadzi przez przejście dla pieszych w pobliżu zachodniego brzegu zalewu. Zgodnie z pkt. 2 Regulaminu Rajdu uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, tym samym aby po starcie dostać się w tym miejscu do ścieżki rowerowej należy przeprowadzić rower przez przejście dla pieszych (oczywiście dotyczy to tylko uczestników którzy zdecydują się przecinać DK14 w tym miejscu). W pobliżu będzie czuwał nasz sędzia, ewentualne próby przejechania rowerem przez przejście dla pieszych będą karane 30-minutową karą czasową. Te kilka sekund poświęconych na początku rajdu na przeprowadzenie roweru raczej nie wpłynie na klasyfikację, a na pewno zwiększy bezpieczeństwo.

8 komentarzy :

 1. Czy w przypadku przejechania przez pasy rowerem sposobem na tzw. hulajnogę można liczyć na łagodniejszy wymiar kary? Na przykład 15 min? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za przejazd "na hulajnogę" liczymy promocyjnie 29 minut;) Tak czy siak średnio się opłaca :)

   Usuń
 2. Witam. Trasa w większości asfaltowa czy leśno/polna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej leśno-polna, choć asfaltowe przeloty między punktami na pewno też się czasem trafią

   Usuń
 3. Czy można poprosić o podanie wymiarow mapki?

  OdpowiedzUsuń
 4. Można się jeszcze zapisać???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OK, proszę wysłać maila na orientakcja@o2.pl z numerem telefonu, miejscowością i opcjonalnie nazwą drużyny

   Usuń