niedziela, 28 grudnia 2014

Ranking "wszechczasów" :)

Koniec roku to czas podsumowań. Dzięki Łukaszowi, jednemu z uczestników OrientAkcji, który włożył trud w przeprowadzenie zawiłych obliczeń, przedstawiamy ranking podsumowujący wyniki uczestników na trasie Mega w dwóch tegorocznych OrientAkcjach.
Do rankingu został użyty wzór punktacji z Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację, uwzględniający nie tylko miejsce zawodnika w danej edycji rajdu, ale także jego czas i liczbę zaliczonych PK w stosunku do zawodnika z poprzedzającego wyższego miejsca (dla zainteresowanych algorytm jest opisany tutaj w pkt. V.5). Oczywiście z powodu tylko dwóch rajdów oraz stosunkowo niewielkiej liczby uczestników wybierających wariant Mega, poniższe zestawienie należy potraktować trochę z przymrużeniem oka.  

Podsumowanie na trasie Mega przedstawia się następująco:

1 Banaszkiewicz Piotr   200,00
2 Senderek Łukasz         198,76
3 Walentowski Radosław   195,23
4 Wiktorowski Krzysztof   168,77
5 Frankowski Łukasz    139,78
6 Kebłowski Piotr         137,00
7 Popławski Piotr         137,00
8 Maciej Wojtczak         125,57
9 Strachowski Przemysław  96,17
10 Kołodziejczyk Łukasz    89,94

Przy okazji jeszcze raz chcemy podziękować wszystkim którzy wzięli udział w tegorocznych OrientAkcjach oraz osobom które wsparły nas przy organizacji rajdów. Zapraszamy na kolejne edycje w nadchodzącym 2015 roku. Pierwsze szczegóły wkrótce.


3 komentarze :

 1. Top wszechczasów zawsze mile widziany :-) A czy trasa Rekreacyjna też może liczyć na podobne zestawienie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mile widziany pod warunkiem że nie utną "Again" tak jak wczoraj :)
  Pomyślę nad podobnym zestawieniem dla Rekreacyjnej, powinno się udać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Okazuje się że jak się zabrałem za ranking dla Rekreacyjnej to zacząłem od wyłapania małego błędu w rankingu wszechczasów dla Mega. Powyżej poprawiona wersja, a obiecany ranking dla Rekreacyjnej już niedługo.

  OdpowiedzUsuń