czwartek, 3 września 2015

Wrześniowe rajdy

Do rajdu pozostało nieco ponad dwa tygodnie. Projektowanie trasy w zasadzie zostało już ukończone. Tak jak pisaliśmy wcześniej, na trasie Mega do odnalezienia będzie 19 punktów kontrolnych, natomiast na rekreacyjnej 10 (dowolnie wybranych spośród wszystkich 19). Na starcie uczestnicy otrzymają aktualne mapy wydawnictwa Compass, tym razem w dość nietypowej skali 1:55 000. 
Tegoroczna jesień wyjątkowo obrodziła w rajdy na orientację w regionie. Już tydzień po naszym rajdzie, w sobotę i niedzielę odbędą się dwie kolejne imprezy, które warto wpisać do swojego kalendarza. Szczegóły poniżej.

26 września (sobota) w Lesie Łagiewnickim odbędzie się IT Orient. Startować można indywidualnie bądź w zespole, na rowerze lub pieszo. Do startu dodatkowo powinien zachęcić fakt, iż środki z wpisowego na rajd będą przekazane przez organizatorów na rzecz Fundacji Słonie Na Balkonie, która za zebrane środki stworzy drużynę marzeń dla dzieci chorych psychicznie.

27 września (niedziela) zapraszamy natomiast do stajni Adrianna w Starym Adamowie (koło Aleksandrowa Łódzkiego), gdzie odbędzie się druga edycja legendarnej już KROWY (Konno-Rowerowej Orientacji W Adriannie). Tutaj opcji startu jest jeszcze więcej, bo oprócz piechurów i rowerzystów organizatorzy zapraszają też piechurów z psami oraz jeźdźców konnych (oczywiście z końmi :) ) . Na trasie rowerowej do odnalezienia będzie 15 punktów kontrolnych, rozmieszczonych na dystansie około 60km.
Poniżej prezentujemy plakat rajdu oraz kilka słów od organizatora:Miejsce startu i mety: Stary Adamów k. Aleksandrowa Łódzkiego (stajnia Adrianna) http://stajnia-adrianna.pl/
trasy (do wyboru): konna, rowerowa, piesza, piesza z psem
dystans: rowerowa około 55 km, piesza z psem/ piesza i konna wyniesie około 20 km,
koszt udziału: dobrowolne datki (jak w tamtym roku)
gwarantujemy: zestawy startowe, poczęstunek na mecie (menu podobne jak rok temu),
dla chętnych dodatkowo odpłatne: przejazd bryczką, dobrodziejstwa grill baru który funkcjonuje w bazie rajdu i serwuje burgery, napoje (również wyskokowe), zestawy obiadowe.

Plan imprezy:
9.00-10.00 zapisy w biurze zawodów,
10.30 - 11.00 starty kolejnych tras (piesza, piesza z psem, rowerowa, konna)

Do wyboru 3 trasy:
1) rowerowa
2) piesza/piesza z psem
3) konna - warunkiem jest posiadanie własnego konia w stajni Adrianna lub wcześniejsze zgłoszenie konia z innej stajni lub dowożonego we własnym zakresie

DEADLINE: 15.00 i ani sekundy później !!!
15.00 - 16.00 analiza wyników
16.00 ogłoszenie Zwycięzców
19.00 planowane zakończenie imprezy

UWAGA: podkreślam, że impreza ma charakter nieoficjalny, będzie to spotkanie kilku - kilkudziesięciu znajomych (poznanych wcześniej lub w dniu rajdu), którzy mają jeden cel: JAZDA ROWEREM/ KONNO/SPACER, REKREACJA i dobra zabawa
Start odbywa się na własną odpowiedzialność i przy otwartym ruchu drogowym. Udział w imprezie wyłącznie dla osób pełnoletnich bądź pod opieką dorosłych posiadających co najmniej 18 lat.

Świadczenia dla uczestników, którzy w terminie do 20 września zarejestrują się (na krowa.rajdowa@o2.pl) do udziału w imprezie:

- zestaw startowy z mapą i manifestem,
- poczęstunek na mecie,
- nagrody dla zwycięzców.

Dodatkowe atrakcje:
- możliwość przejażdzki bryczką (dodatkowo płatne)
- plac zabaw dla dzieci

Profil uczestnika: Wszyscy mający w sobie chęć sportowej rywalizacji i dobrej zabawy w jesiennej aurze.

Sugeruję zabrać i posiadać ze sobą dla zapewnienia sobie i innym bezpieczeństwa:
- kask (dla uczestników wariantu rowerowego),
- wygodne, komfortowe ciuchy (ochrona przed zimnem/przegrzaniem),
- sprawny, naładowany tel. komórkowy,
- apteczka,
- coś do pisania,
- przydatne gadżety rowerowe (dętka, pompka, oświetlenie)

UWAGA UWAGA, pogoda może mieć wpływ na poślizg w wystarcie.

Przypominam O KONIECZNOŚCI WCZEŚNIEJSZEGO ZGŁOSZENIA mailem (na adres krowa.rajdowa@o2.pl) celem przygotowania odpowiedniej ilości map i zestawów startowych.


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz